Klaipėdos uoste, viename naujausių DFDS keltų “Aura Seaways”, pristatyta naujovė Lietuvoje – laivo stiuardo profesinio rengimo programa. Tokius specialistus rengs Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras. Pasaulyje aktyviai vystantis laivybos sektoriui, laivų stiuardų poreikis yra didelis – jų nuolat ieško ir Lietuvos, ir užsienio laivybos kompanijos.

Mūsų jūriniuose keltuose tai yra universali pareigybė. Stiuardai laivuose yra atsakingi ne tik už malonią keleivio kelionę jūriniu keltu, jie taip pat rūpinasi, kad kelionė būtų ir saugi. Stiuardai turi gebėti vykdyti gana platų spektrą funkcijų – jie turi išmanyti barmeno, padavėjo, viešųjų patalpų bei kajučių administravimo ir tvarkos palaikymo, apskaitos tvarkymo dalykus. Tai tikrai dinamiškas ir atsakingas darbas”, – apie laivo stiuardo funkcijas pasakojo Mindaugas Alekna, DFDS Įgulų valdymo skyriaus vadovas Baltijos šalims.

DFDS laivuose, kuriuos aptarnauja lietuviškos įgulos (aštuoniuose keleiviniuose ir keturiuose krovininiuose jūriniuose keltuose) šiuo metu dirba 283 keleivius ir įgulas aptarnaujantys darbuotojai, iš jų stiuardams galima būtų priskirti kone du šimtus jūrininkų ir jūrininkių.

Mokytis stiuardo profesijos Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre galima baigus 10 klasių. Tuomet per daugiau nei dvejus metus, bus įgytas ne tik pagrindinis išsilavinimas, bet ir profesija, gauti visi reikiami dokumentai, kurie yra reikalingi darbui jūroje. Baigusiems 12 klasių ar norintiems kelti kvalifikaciją, mokslai truks vos metus. Raginame norinčius mokytis mūsų profesinio rengimo centre paskubėti, nes priėmimas vyksta iki rugpjūčio 5 dienos”, – sakė dr. Egidijus Skarbalius, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro vadovas.

Dar mokydamiesi, būsimieji stiuardai galės praktikuotis laivuose, o baigę mokslus, nesunkiai rasti darbą laivybos sektoriuje tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Esame suinteresuoti, kad baigusieji studijas, nesunkiai integruotųsi darbo rinkoje. Besimokantiems Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre asmenims stengsimės sudaryti galimybes atlikti mūsų laivuose praktiką arba įsidarbinti. Keleivius aptarnaujantis darbuotojas šiuo metu „į rankas“ gauna apie 2154 eurus už išdirbtas keturias savaites jūriniame kelte”, – sakė M. Alekna.

Daugiau apie mokymosi galimybeswww.archive.lindenau.lt. Registracija mokytishttps://profesinis.lamabpo.lt/Skip to content