Visas pasaulis, o ypač ES, juda „žaliojo kurso“ keliu – dauguma valstybių siekia užtikrinti efektyvesnius atsinaujinančius energijos šaltinius, todėl vis aktyviau investuoja į inovacijas, plečia technologines galimybes, ieško pramonei bei namų aplinkai tinkančių, alternatyvių energetikos sprendimų. Lietuvoje atsinaujinančios energetikos principai diegiami itin sparčiai, todėl ryškėja specialistų, gebančių dirbti šioje srityje poreikis.

Atsižvelgdamas į situaciją rinkoje, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras, jau šiais metais siūlo visiškai naują profesinio mokymo kryptį – uostamiestyje bus pradedami rengti atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojai.

Atsinaujinanti energija – tai energija, gaunama iš natūralių ir aplinkai nekenksmingų šaltinių. Paprastai išskiriamos penkios pagrindinės alternatyvios energetikos kryptys: saulės, vėjo, geoterminė energija, hidroenergija, bioenergija. Akivaizdu, kad Lietuvoje atsinaujinančios energetikos sektorius plėtojamas itin sparčiai, todėl atliepdami poreikius, parengėme ir akreditavome ugdymo programą, kuri padės parengti profesionalius atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojus. Šias studijas galės rinktis visi, įgiję vidurinį išsilavinimą“, – apie naują programą pasakojo Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro vadovas dr. Egidijus Skarbalius.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje, kurią Seimas patvirtino 2018 m., numatyta, kad 2030 m. atsinaujinančių išteklių dalis visame energijos balanse bus 45 proc., o 2050 m. – 80 proc. Vertinant tendencijas, alternatyvios energetikos srities specialistų poreikis šalyje dar labiau augs.

Mūsų šalies ir regiono verslas žiūri toliaregiškai – itin aktyviai investuoja į atsinaujinančios energetikos sprendimus, galvodami ne tik apie ilgalaikes perspektyvas, bet ir galimybę prisidėti prie aplinkos apsaugos gerinimo. Šiandieniniame kontekste, alternatyvioji energetika įgauna dar didesnę prasmę, todėl neabejojame, kad būtina pasirūpinti, kad rinkoje nepritrūktų profesionalių specialistų, gebančių dirbti atsinaujinančios energetikos sektoriuje. Džiugu, kad tokie specialistai bus rengiami ir Klaipėdoje“, – teigė Klaipėdos pramonininkų asociacijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojo studijas pasirinkusiems jaunuoliams, baigusiems 12 klasių, mokslai truks nepilnus metus, o turintiems kvalifikaciją, tačiau norintiems ją keisti, siūlomos studijos pagal tęstinio mokymo programą, kurią bus galima baigti per maždaug pusmetį. Įgyti kvalifikaciją, persikvalifikuoti galima ne tik savo ar darbdavio lėšomis, bet ir nemokamai, per Užimtumo tarnybą.

Skip to content