Kovo 20 – 21 d. visuose Žemės kampeliuose dienos ir nakties ilguma tampa vienoda, o po to šiaurės pusrutulyje dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę. Artėjant astronominiam pavasariui, kovo 17 dieną centro mokiniai sudalyvavo biologijos ir geografijos dalyko žinių patikrinime apie Žemę.

Viktorinai klausimus pateikė biologijos mokytoja Irena Alonderienė ir geografijos – Rimantė Vasiljeva. Viktorinos dalyviai I-os gimnazijos klasės mokiniai, kraštotyros būrelio nariai.

Sveikiname viktorinos laimėtojus:
I – vieta I-os gimnazijos klasės mokinys Danielius Gulbinas
II – vieta LVE – 20 grupės mokinys Artūras Perevozčikovas, I-os gimnazijos klasės mokinys Augustas Petrauskas
III – vieta I-os gimnazijos klasės mokinys Saulius Limontas.

Mokiniai taip pat pasidalino savo sukurtais paukščių piešiniais, juk tikrieji pravasario pranašai yra sugrįžę paukščiai. Neatsitiktinai, kovo 18d. I-os gimnazijos klasės mokiniai turėjo patyriminę integruotą pamoką gamtoje, viena mokinių grupė ieškojo ir fiksavo pirmuosius pavasario ženklus kaip paukščių lizdai, išdygę augalai, kita grupelė susipažino su gamtinėmis medžiagomis ir improvizavo kurdami paukščio siluetą iš medžiagų (kai kurios iš jų buvo nuo Baltijos jūros pakrantės ).

Geografijos mokytoja pasidalino dovanomis – titnago akmenukais. Dauguma mokinių žinojo, kad pirmykščiai žmonės juo įskeldavo ugnį, iš titnago gamino gremžtukus, ietims, kirvukų antgalius, o dabar mokslininkai tiria titnago gydomąsias savybes, pvz.: gebėjimą išvalyti, aktyvuoti vandenį.

Visa centro bendruomenė kviečiama prisidėti prie kasmetinės akcijos “Žemės valanda“. Pasaulinė akcija ”Žemės valanda” vyks kovo 26 dieną 20:30, kai visi žmonės raginami bent valandai leisti atsikvėpti Žemei ir išjungti šviesas: http://www.earthhour.org/.
Skip to content