Started on 2024-04-24

Laivo virėjo modulinė profesinio mokymo programa

Programos paskirtis​

Laivo virėjo modulinė profesinio mokymo programa yra skirta parengti kvalifikuotą laivo virėją, kuris gebėtų savarankiškai organizuoti jūrininkų ir kitų asmenų maitinimą laive, gaminti ir patiekti patiekalus.

Reikalavimai sveikatai​

Turėti Sveikatos apsaugos ministerijos paskirtos sveikatos priežiūros įstaigos išduotą galiojantį dokumentą, liudijantį, kad asmens sveikata, ypač rega ir klausa, atitinka jūrininkų sveikatai keliamus reikalavimus.

Būsimo darbo specifika

Įgiję laivo virėjo kvalifikaciją ir gavę Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro nustatyta tvarka išduotą laivo virėjo kompetencijos liudijimą, asmenys galės dirbti laivo virėjais bet kuriame laive.

Darbas reikalauja fizinės ištvermės, dirbama pamainomis, laive, darbo metu privaloma dėvėti specialiuosius darbo drabužius.

Laivo virėjo darbo priemonės yra mechaniniai ir automatiniai virtuvės prietaisai ir įrenginiai, technologijos kortelės, maisto gaminimo įrankiai, valymo priemonės.

Asmenys, įgiję laivo virėjo kvalifikaciją, gali dirbti Lietuvos ir užsienio šalių laivuose, plaukiojančiuose tarptautiniais reisais.

Skip to content