Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centrui šie nauji mokslo metai ypatingi ne tik dėl naujų programų, bet ir dėl garbingų svečių iš Vokietijos, kurie atvyko pasveikinti mokyklos bendruomenės. Pauliaus Lindenau anūkas Konrad Goke mokyklai padovanojo istorinę Pauliaus Lindenau laivų statyklos vėliavą ir autentišką savo senelio, garsaus laivų statytojo ir inžinieriaus portretą.

Mokyklos pavadinimas mūsų senelio Pauliaus Lindenau vardu, šiandien yra partnerystės ir draugystės išraiška tarp šalių ir tarp žmonių, kuriems yra svarbūs istoriniai saitai. Tai liečia žmones, kuriems Klaipėda ir Lietuva kažkada buvo namai, dabartinėje neramioje situacijoje, kai visi privalome vienytis, Europa yra bendri mūsų visų namai. Džiaugiamės galėdami kartu paskelbti naujų mokslo metų pradžią. Buvimas čia, kur prieš šimtą metų gyveno mūsų senelis, įkūręs savo vardo laivų statyklą ir mašinų gamyklą, inicijavęs laivų statybos proveržį Lietuvos jūriniame transporte – ypač jautrus ir svarbus mums visiems“, – sakė Konrad Goke.

Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras yra vienintelė Lietuvoje specializuota profesinio ugdymo mokykla, kuri rengia specialistus jūrai, uostui, laivybai, inžinerinei pramonei, susijusiai su laivų statyba bei remontu. Centras rengia jūreivius, laivo virėjus (kokus), laivų motoristus, laivų korpusų surinkėjus, laivų elektrikus, laivų sistemų ir įrengimų montuotojus, metalo apdirbimo staklininkus, santechnikus, suvirintojus, elektrikus, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojus. Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre startavo dvi visiškai naujos – laivo keleivius aptarnaujančio darbuotojo (stiuardo) ir atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojo programos. Šiais metais centro duris pirmą kartą atvėrė 164 moksleiviai.

Į naujus mokslo metus žengiame atsinaujinę ir su naujomis jėgomis. Tai, kad šiandien galime vadintis žymiojo laivų statytojo ir inžinieriaus vardu, mums yra garbė ir įsipareigojimas – įsipareigojimas dėti visas pastangas, kad jaunuoliai čia augtų ir tobulėtų, mūsų mokymo centre gautų kuo daugiau praktinių žinių, kurios atvertų plačius kelius darbo rinkoje“, – teigė dr. Egidijus Skarbalius, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro vadovas.

Į Klaipėdą atvykusi Pauliaus Lindenau šeima supažindinta ne tik su mokyklos mokymo baze, bet ir su Klaipėdos miestu. Svečiai lankėsi Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, greta elingo, kur prieš šimtmetį veikė Pauliaus Lindenau laivų statykla ir mašinų gamykla, esančiame nedideliame Lindenau muziejuje. Viešnagę vainikavo kelionė uosto direkcijos laivu „Lotas“ po Klaipėdos uostą – svečius sutiko Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Vokietijos garbės konsulas dr. Arūnas Baublys, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos prezidentas Arnoldas Šileika, asociacijos direktorius Viktoras Čepys, uosto kompanijų, Klaipėdos universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Lietuvos jūrininkų sąjungos, Lietuvos laivų savininkų asociacijos, Lietuvos krovos kompanijų asociacijos atstovai. Beje, svečių laukė staigmena – Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija Pauliaus Lindenau šeimai įteikė P. Lindenau atminimo medalius.Skip to content