2023 m.sausio 15 d. vidurdienį vyko iškilminga minėjimo ceremonija prie paminklo „Už laisvę žuvusiems“ Klaipėdos skulptūrų parke. Ceremonijoje dalyvavo aukščiausi šalies vadovai, Pirmą kart per visus šių įvykių minėjimo metus šį svarbų momentą valstybei savo apsilankymu pagerbė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos kariuomenės atstovai:

Muzika:

Iškilmių pabaigoje nuskambėjo Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės šaulių priesaika ir jaunųjų šaulių pasižadėjimas.

Mūsų mokyklos bendruomenės nariai dalyvavę iškilmėse istorijos mokytojas Ignas Kasparas ir kraštotyros būrelio vadovė mokytoja Rimantė Vasiljeva, 22 S grupės mokinys  Maksim Litvininenko iš Ukrainos.

    Klaipėdos sukilimas – Didžiosios Lietuvos ir Mažosios Lietuvos politinė karinė akcija vyko 1923 m. sausio 10–15 d. Per sukilimą žuvo 12 savanorių iš Didžiosios Lietuvos. Paminklas žuvusiems pastatytas 1925 metais Lietuvos šaulių sąjungos XX rinktinės iniciatyva.

    Kraštotyros būrelio nariai papildomai apsilankė Pilies muziejaus konferencijų salėje, kur buvo atidaryta Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus parengta paroda „1923-ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija“. Išgirdome dar ir skirtingų  pranešimų.

    Sekmadienio šimtmečio  minėjimą užbaigėmė stebėdami teatralizuotą rekonstrukciją „Prefektūros šturmas“, kuri vyko Teatro aikštėje ir Turgaus gatvėje. Atkartojamo sukilimo metu vyko inscenizuotos sukilėlių kovos, lydimos imitacinių šūvių ir sprogstančių granatų triukšmo. Buvo galima stebėti ne tik teatralizuotas, aikštėje vykstančias scenas, bet ir ekrane pasakojamą istoriją.
    Skip to content