Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras, rengiantis specialistus inžinerinei pramonei, jūrai, uostui, laivų statybos ir remonto bei atsinaujinančios energetikos sektoriams, sulaukė Klaipėdos pramonininkų asociacijos dėmesio. Svečiai domėjosi, kaip sekasi pritraukti jaunimą rinktis inžinerines ir su jūra, transportu, energetika susijusias specialybes, kokiose praktinio mokymo bazėse jaunuoliai tobulina savo įgūdžius. Taip pat aptarta vizija Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centrui tapti Vakarų Lietuvos regiono inžinerinių kompetencijų centru.

Klaipėdos regionas kitų Lietuvos miestų kontekste išsiskiria savo specifika, todėl inžinerinių ir unikalių, su jūra susijusių specialistų poreikis, visada išlieka aktualus. Labai svarbu, kad Klaipėdoje jaunuoliai turi galimybę susipažinti su rinkoje paklausiomis specialybėmis dar besimokydami mokyklos suole. Inžinerinės profesijos išlieka tarp paklausiausių ir geriausiai apmokamų, todėl rinktis tokius mokslus – labai toliaregiška ir perspektyvu”, – teigė Klaipėdos pramonininkų asociacijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Pernai centras buvo priimtas į Klaipėdos pramonininkų asociacijos narių gretas. Šiuo metu asociacija vienija daugiau kaip pusšimtį Klaipėdos krašto privataus ir valstybinio kapitalo įmones, jūrinio komplekso, baldų, lengvosios, maisto, kitų pramonės šakų įmonių, bankų ir kitų organizacijų. Jose dirba daugiau kaip 8500 darbuotojų.

Vienas svarbiausių mūsų tikslų – atsižvelgti į šiandieninius darbo rinkos poreikius ir rengti tokius specialistus, kokių labiausiai reikia pramonei ir verslui. Nuolat bendraujame su partneriais, jaučiame jų palaikymą ir ryžtą priimti mūsų centro moksleivius į profesines praktikas, atverti jiems plačias galimybes pasisemti žinių ir įgūdžių. Labai džiaugiamės, kad Klaipėdos pramonininkų asociacijos narius, esamus partnerius ir potencialius darbdavius galėjome supažindinti su mūsų mokyklos specifika, atverti praktinio mokymo bazes, pristatyti savo ateities planus dar labiau stiprinti inžinerinių profesijų sektorių”, – pasakojo Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro direktorius dr. Egidijus Skarbalius.

Šiuo metu centras rengia atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojus, jūreivius, laivo virėjus (kokus), laivo keleivius aptarnaujančius darbuotojus (stiuardus), laivų motoristus, laivų korpusų surinkėjus, laivų elektrikus, laivų sistemų ir įrengimų montuotojus, metalo apdirbimo staklininkus, santechnikus, suvirintojus, elektrikus, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojus, ekspeditorius.Skip to content