Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva balandžio 24 -oji yra paskelbta Šuns diena.

Šunų ištikimybė, ir neįtikėtinos ištikimybės istorijos įkvėpė sukurti daugybę filmų. „Toli nuo namų: geltonojo šuns nuotykiai“ 1995 m.. „Šuns kailyje“ 2006 m. „Šunų viešbutis“, 2009 m. „Palikti sniegynuose“ 2009 m. „Hačiko: šuns istorija“ 2017 m. „Šuns tikslas“.

Yra išskiriamos kai kurios veislės, kurios laikomos pačiomis ištikimiausiomis, tai: Pirėnų kalnų šuo, Šeltis, Vokiečių aviganis, ilgaplaukis Kolis, Senbernaras, Kuvasas, Akita Inu, Bretonės spanielis, Amerikiečių Stradfordšyro terjeras, Mastifas.

Saluki yra seniausia pasaulyje šunų veislė. Jie yra vaizduojami ant senovės Egipto kapų, atsiradusių dar 2100 metais pr.m.e.

Šuns uoslė yra 100 000 kartų geresnė nei žmogaus. Šunys gali sekti kvapą ar asmens ar daikto kvapą ir jį sekti daugybe mylių, todėl šunys dažnai mokomi padėti policijai, paieškos ir gelbėjimo organizacijoms ieškoti dingusių žmonių.

Šunys supranta verbalinę ir kūno kalbą, tai pat veido mimikas. Šeimininkai iš šuns lojimo paprastai supranta ką jie nori pasakyti. Šuns glostymas ir žiūrėjimas jam į akis padeda išskirti oksitocino – vadinamojo meilės hormono – ne tik žmogaus, bet ir paties šuns organizmui.

Šuo yra toks pat protingas, kaip ir 2 -3 metų vaikas. Jie abu gali suprasti vidutiniškai apie 250 žodžių. Pasaulio rekordininkas yra šuo, suprantantis apie 1000 žodžių.

Kraštotyros būrelio nariai susipažino su šunų veislėmis ( tame tarpe Lietuvoje išvesta Skalikų veisle), pastatytais paminklais įvairiose Lietuvos miestuose ir kartu su mokytoja Rimante Vasiljeva parengė pristatymą.



Skip to content