1977 m. Maskvoje vyko 11-oji Tarptautinės muziejų tarybos konferencija, kurioje buvo nuspręsta minėti Tarptautinę muziejų dieną. Nuo 1978 m. ši šventė gegužės 18 d. minima 150 šalių. Įvairių šalių muziejuose rengiamos atvirų durų dienos, konferencijos.

Muziejai yra pokyčių ir pasitikėjimo tarpininkai, pasaulį ištikusios pandemijos metu jų veikla kasdien rodo, kokie jie reikalingi mūsų visuomenei.

Antikos laikais garsėjo meno saugyklos Atėnų akropolyje, Viduramžių Europoje kultūros centrais tapo vienuolynai, kur puoselėjamas bažnytinis menas, bet ir mokslas, filosofija. Renesanso metu kaupiamos gamtos kolekcijos, atspindinčios posūkį į mokslinį pasaulio pažinimą.

Vienas iš pirmųjų valstybinių muziejų Europoje – Britų muziejus Londone, įsteigtas 1753 m.

XVII-ojo ir XIX amžių tarpsnyje turtingais istorinių vertybių rinkiniais galėjo pasididžiuoti tik Lietuvos didikų dvarai.

1812 m. pirmąjį visuomenei skirtą muziejų įkūrė rašytojas Dionyzas Poška. Tai garsusis Baublys, išskobtas iš tūkstantmečio ąžuolo kamieno, augusio Bardžių dvaro laukuose.

Kraštotyros būrelio nariai aplankė virtualiai muziejų eksponatus ir pristato aplankytų muziejų retrospektyvą.Skip to content