2021 m. gruodžio 9 d. įvyko nuotolinė respublikinė mokytojų ir mokinių konferencija Gamta ir žmogus Zoom  platformoje. Konferencijoje dalyvavo mūsų centro I-os gimnazijos klasės mokiniai su biologijos  mokytoja Irena Alonderienė ir geografijos mokytoja Rimantė Vasiljeva.

Konferencijoje  buvo  pagerbtas   iš  Šiaulių  kilęs   Olegas  Truchanas  (1921 -1972 ), Australijos  žemyne ir pasaulyje  išgarsėjęs  kaip  gamtosaugininkas,  fotografas Tasmanijos  tyrinėtojas. Dar  būdamas  gimnazistas, pradėjo  buriuoti Rėkyvos  ežere,  pagarsėjo  kaip  vienas jauniausių buriuotųjų Lietuvoje. Fizinę jėgą ir tvirtą valią jis nuolatos ugdė savyje, gebėjo savo įsitikinimus perteikti minioms. Ir taip atsitiko, kad būtent šis lietuvis atskleidė australams jų šalies grožį, išmokė mylėti ir už jį kovoti.

Pranešimą apie Olegą Truchaną pristatė geografijos mokytoja Gitana Kazimieraitienė iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, kurioje yra įrengtas kabinetas apie Olegą Truchaną.

Pranešimų  temų  įvairovė plati,  biologijos,  geografijos,  tikybos:   „Kodėl Baltijos žuvys vis retesnės ant mūsų stalo?, „Sinantropiniai paukščiai“, “Žolinio augalo, kelių priežiūros druska užterštame vandenyje, augimo tyrimas“, “Lietuvos  aukštojai”,  „Saugomų teritorijų gamtinė ir kultūrinė aplinka – erdvė kompetencijų ugdymui“,Pasaulio smėlio pavyzdžių tyrimai: pažvelk iš arčiau“.  „Pasaulinė GIS diena su Radio Garden“,„Pasaulio smėlio atlasas“,  „Kuo skiriasi lietuviškasis CAMINO nuo ispaniškojo?“.Skip to content