Besidominčiam praeitimi norisi žinoti, kokia kalba kalbėjo pirmieji Žemės gyventojai, bet šiandien galima sužinoti daug faktų apie kalbas. Ypač daug žinių mokytojai pateikia mokiniams EUROPOS kalbų dienos metu.

Niūrų, lietingą penktadienio rytą mūsų centro fojė mokinius pasitiko lietuvių ir anglų k. mokytojos, uždavusios po vieną kitą klausimą apie Europos kalbas. Pamokų metu ir pirmakursiai, ir antrakursiai atliko pateiktų viktorinų užduotis, bandydami prisiminti kuo daugiau kalbos įdomybių.

Mokytojos priminė ir dirbtines kalbas, pateikė Europoje gyvenančių tautų kalbų duomenis, stabtelėdamos ties kiekvienos tautos kultūros elementais, skaitė citatas, retesnes patarles. Daug įdomių faktų apie pasaulio kalbas buvo pateikta ,,Kalbų margumyne“: kiek kalbų yra pasaulyje, kurios yra didžiausios ir kurios mažiausios, kiek abėcėlėje raidžių, kas parašė ilgiausią sakinį, kiek žodžių yra kalboje, kokie vardai ir pavadinimai popiuliariausi, kokia kalba Europoje yra seniausia, kiek joje vietinių kalbų yra ir pan.

Na, o įdomiausias šios dienos akcentas – 20 sekundžių nufilmuotas AUDIO: centro mokytojų įvairiomis Europos kalbomis pasakyti žodžiai ,,Su gimtadieniu!“
Skip to content