Užimtumo tarnybos duomenimis, Klaipėdoje šiuo metu daugiausiai laisvų darbo vietų registruota elektrikams, pastatų surenkamųjų konstrukcijų montuotojas, virėjams, plataus profilio statybininkams, plytų mūrininkams, suvirintojams, valytojams, pagalbiniams darbininkams, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams. Prognozuojama, kad panašios tendencijos išliks ir ateityje.

„Numatoma, kad suvirintojų, pastatų ir kitokių elektrikų, vandentiekininkų ir vamzdynų montuotojų pogrupių profesijų atstovų 2022 m. Klaipėdos mieste trūks. Darbo rinka Klaipėdoje yra specifinė, nes išsiskiria jūriniam regionui būdinga profesijų paklausa, todėl nuolat jaučiamas ir dokininkų-mechanizatorių, laivo vamzdynininkų, laivo mechanikų, izoliuotojų, metalinių laivų korpusų surinkėjų, suvirintojų, jūreivių ir kitų profesijų atstovų poreikis“, – komentavo Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Petraitienė.

Reaguojant į darbo rinkos poreikius, sudaromos vis palankesnės sąlygos tokias kvalifikacijas įgyti ar persikvalifikuoti – parengtos programos sudaro salygas paklausią profesiją įgyti vos per kelis mėnesius.

“Suvirintojai, santechnikai, elektrikai – tai profesijos, kurių poreikis visais laikais buvo didžiulis. Ne paslaptis, kad šio darbo subtilybes išmanantys darbuotojai gali pasigirti solidžiu atlygiu, kuris gerokai viršija šalies vidurkį. Specialistai, įgiję pradinę kvalifikaciją arba persikvalifikavę iš jau turimos, tikrai nesuka galvos dėl darbo paieškų – tokius specialistus kaip mat į savo komandas pasikviečia įmonės, norinčios savo komandoje turėti kvalifikuotus ir įgudusius darbuotojus. Be kita ko, šiuos mokymus baigę asmenys labai dažnai ir patys sau susikuria darbo vietas, įkuria sėkmingus verslus, nes šių profesijų poreikis darbo rinkoje nė kiek neslopsta”, – pasakojo Egidijus Skarbalius, Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centro (JSDRC) vadovas.

Išmokti suvirintojo, santechniko ar elektriko darbo subtilybių įmanoma itin operatyviai. Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras (JSDRC) yra parengęs visą pluoštą mokymo programų, kurios yra skirtos tiems, kurie nori ne tik įgyti šiuo metu rinkoje populiarias profesijas, bet ir persikvalifikuoti ar turimą kvalifikaciją pakelti. Šiuo metu vykdomas priėmimas į pirminio profesinio mokymo programas, kurios skirtos suvirintojams, santechnikams ir elektrikams. Šie mokymai truks apie aštuonis mėnesius. Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras kviečia ir tuos, kurie nori studijuoti ir tęstinio profesinio mokymo programas – jos skirtos suvirintojams, elektrikams, santechnikams. Šie, kvalifikacijos kėlimo ar persikvalifikavimo mokymai truks vos pusę metų – prasidės vasarį ir finišuos liepos mėnesį.

“Labai svarbu, kad įgyti kvalifikaciją, persikvalifikuoti galima visiškai nemokamai – yra puiki galimybė mokytis ne tik savo ar darbdavio lėšomis, bet ir tikėtis finansavimo Užimtumo tarnyboje. Su Užimtumo tarnyba glaudžiai bendradarbiaujame ir visada ieškome geriausių sąlygų norintiems mokytis. Gilias profesinio mokymo tradicijas turintis Jūrinių sektoriaus darbuotojų rengimo centras išskirtinį dėmesį skiria praktiniams mokymams, todėl kursus baigę asmenys be didelių problemų gali iš karto kibti į darbus“, – pasakojo E. Skarbalius.

Užimtumo tarnybos duomenimis, 2021 m. parama mokymuisi suteikta 288 Užimtumo tarnyboje registruotiems Klaipėdos miesto gyventojams. 2022 m. paramą mokymuisi numatoma pasiūlyti dar didesniam ieškančių darbo asmenų skaičiui. Tai ypač aktualu asmenims, kurie turi nepaklausias darbo rinkoje profesijas, trūksta kompetencijų ar yra nekvalifikuoti. Numatoma, kad iš viso šiais metais mokyme dalyvaus daugiau nei 740 Klaipėdos miesto ieškančių darbo asmenų.

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centre (JSDRC) vykdomas priėmimas į santechniko, suvirintojo ir elektriko profesinio mokymo programas. Registruotis galima el.paštu info@archive.lindenau.lt. O nuo š.m. vasario 3 iki 15 d. startuos 2022 m. priėmimas (žiemos etapas) į valstybės finansuojamas vietas per LAMA BPO sistemą. Kviečiami registruotis tie, kurie nori įgyti papildomą elektriko, santechniko ar šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų montuotojo kvalifikaciją.

Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras (JSDRC) – 2020 metais suformuotas profesinio rengimo mokymo darinys, kurio pagrindą sudaro dvi profesinio rengimo mokyklos, praeityje žinomos, kaip Klaipėdos laivininkų mokykla ir Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla. Šiuo metu centras rengia suvirintojus, elektrikus, laivų korpusų surinkėjus, laivo elektrikus, laivų sistemų ir įrengimų montuotojus, metalo apdirbimo staklininkus, motoristus, santechnikus, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojus, ekspeditorius, jūreivius, laivo virėjus. Netrukus centras planuoja pradėti rengti ir naujas specialybes, tokias kaip jūrų uosto krovinių logistas ir laivo keleivius aptarnaujantis darbuotojas (stiuardas).


Skip to content