Balandžio 6-oji yra Saugaus eismo diena. Ankstyvą balandžio 6-osios rytą per plikledį atvykstančius  centro darbuotojus ir moksleivius vestibiulyje pasitiko mūsų rūpestingi centro gimnazistai – Danielius Gulbinas, Viljamas Maižius, Domantas Taroza, Lukas Krakys, Saulius Limontas, Deimantas Určinskas ir jų mokytoja Rimantė Vasiljeva.

Ši diena buvo puiki proga pasikartoti savo žinias apie saugų eismą ir atsakomybę kelyje.

Išvakarėse mokiniai parengė piešinių parodą, kur greta piešinių pateikti vairuotojų ir pėsčiųjų  pareigų  aprašymai,  kviečiame  susipažinti.

Viljamas Maižius, Danielius Gulbinas,  Domantas Taroza dalyvauja  piešinių  konkurseSaugus miestas mokinių akimis. V. Maižius ir D. Gulbinas savo piešiniu pasisako už nulinę toleranciją neblaiviems vairuotojams. Ignoruodami tai, kad kitas ketina sėsti prie vairo neblaivus, mes keliame grėsmę ne tik jam, bet ir kitiems eismo dalyviams.

Lietuvoje yra 83729 km kelių,  o lygiai prieš 70 metų (1947 m.) įrengtas pirmasis rankinio valdymo gatvių šviesoforas. Pirmieji  kelio ženklai, panašūs į  naudojamus  šiandien, atsirado 1870 -1880 m. jie  buvo  skirti dviračiams.

Raudonos  šviesos  bangos  ilgis yra pats  didžiausias, geltonos spalvos –  antras  pagal  ilgį. Neatsitiktinai mokykliniai autobusai  dažomi geltona  spalva.

Kadaise laivyboje laivų gabenamas krovinys buvo žymimas raudonos spalvos vėliavomis.Skip to content