2022 m. kovo 2 d. Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos padalinyje (Šviesos g. 3) įvyko geografijos ir dailės mokytojos Rimantės Vasiljevos tapybos darbų vernisažas.

Mokytojos pasveikinti atvyko meno atstovai, taip pat kraštotyros būrelio nariai – I-os gimnazijos klasės mokinai Saulius Limontas, Domantas Taroza, Augustinas Petrauskas ir centro biologijos mokytoja Irena Alonderienė.

Renginio pradžioje R.Vasiljeva jautė pareigą pasidalinti mintimis apie pavojingą situaciją Ukrainoje, kvietė melstis į Šventuosius globėjus, pvz.: Kijevo miesto globėjas – Arkangelas Mykolas, Lietuvos ir jaunimo globėjas – Šv. Kazimieras. Taip pat svarbu būti solidariems, teikti paramą organizacijoms, kurios padeda teikti humanitarinę pagalbą Ukrainos žmonėms: “Blue/Yellow”, Raudonasis Kryžius, Maltos ordinas, Lietuvos Caritas, „Gelbėkit vaikus“, Maisto bankas.

Klausydamiesi Ukrainos himno, peržiūrėjome turtingą Kijevo miesto kultūros paveldą kaip Kijevo Pečorų lauros soboras ir vienuolynas, kuriems irgi iškilo grėsmė. Netoli Kijevo esantis Ivankovo kraštotyros ir istorijos muziejus sudegė, bet gyventojai sugebėjo išgelbėjo garsios menininkės Marijos Primačenko kūrinius.

Mokytoja pasidalino savo ilgamete kelionių patirtimi po Lietuvą, pristatė ypatingas savo grožiu Lietuvos vietas ir savo plenero vietas diaprojektoriaus pagalba.

Renginyje savo muzikinius kūrinius atliko kompozitorius, buvęs jūrininkas Vytautas Dvarionas, sukūręs muziką pagal poetės Rita Bijeikytė-Gatautė žodžius.

Ne viena knygelė iliustruota Rimantės Vasiljevos kūryba, todėl parodos metu visos knygelės buvo demonstruojamos.

Paroda bus eksponuojama LAB Klaipėdos padalinyje (Šviesos g.3) iki 2022 m. kovo 18 d.Skip to content