Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų!

Vanduo – ne tik sveikatos, geros savijautos, geros nuotaikos priežastis, bet ir grožio bei jaunystės eliksyras.

Kodėl gi vanduo toks svarbus žmogaus organizmui?

Kelių tūkstantmečių Rytų išmintis byloja, jog daugiau nei 90 procentų visų ligų žmogaus organizme kyla dėl neteisingo vandens gėrimo: sutrinka virškinimo procesas, šalinimo procesas, užnuodijamas kraujas, kuris šiuos toksinus išnešioja po visą mūsų organizmą.

Atsiranda tokios ligos, kaip: dvylikapirštės žarnos ir skrandžio, plonųjų ir storųjų žarnų uždegimai, sutrinka šalinimo procesai, lydimi nuolatinio vidurių užkietėjimo, hemorojaus, nuolatinis vandens trūkumas padeda atsirasti mažakraujystei, toksinai krauju pirmiausiai užkrečia subtiliąsias mūsų organizmo vietas – smegenis, nuo ko atsiranda nuolatiniai galvos skausmai, migrena, · išdžiūsta, šerpetoja oda, skilinėja plaukai, nagai, tinkamai nedrėkinamos akys praranda savo blizgesį.

Suaugusio žmogaus organizme yra 68—70 proc. vandens, iš jo kraujyje — 90 proc., raumenyse — 75 proc., kauluose — 28 proc.

Vanduo – tai geriamas vanduo, neturintis jokio papildomo skonio ir kvapo. Galima vartoti švaraus šulinio, šaltinio vandenį arba vandenį iš čiaupo.

5 auksinės vandens gėrimo taisyklės

  • Atsikėlus ryte išgerkite 1 stiklinę vandens ir po to nevalgykite 1,5-2 val.
  • 30 min. prieš maisto vartojimą išgerkite 1 stiklinę vandens
  • Vartodami maistą negerkite (po valgio negerkite apie 40 min.)
  • 30 min. prieš miegą išgerkite 1 stiklinę vandens
  • Kai norite gerti – gerkite vandens

Skip to content