Šviečiant taip laukiamai pavasario saulei kovo 16 d. kasmet paminime unikalios profesijos – knygnešių – atstovus. Juos prisiminti mūsų mokykloje skatina lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos D. Pašiškevičienė, I. Ambrozaitienė, šį kartą prie jų prisijungė bibliotekos vedėja I. Gedminaitė.

I ir II kurso mokiniai klausėsi jos pasakojimo apie knygos vertę, žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką brangiausio turi, išsaugojo lietuvišką žodį.

Lietuvių k. ir literatūros mokytojos labai išsamiai priminė žymiausio knygnešio J. Bielinio gyvenimo kelią, lietuviškų knygų ir laikraščių spausdinimą, gabenimą per sieną, žandarų susidorojimą su platintojais, bausmes.

Dalyviai ne tik klausėsi, bet ir žiūrėjo trumpas ištraukas iš filmo apie knygnešius, atsakinėjo į pateiktus klausimus…

Renginys tetruko vos vieną pamoką, bet jos metu jaunuoliai drauge prisiminė lietuvių tautos kovą už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją!

Taigi galima neabejoti, kad mūsų šalyje knygnešiai buvo, yra ir bus prisimenami, kad jauni žmonės savo širdyse ras vietos praeičiai, kai mūsų gimtajai kalbai, tautinei mokyklai buvo iškilusi didžiulė grėsmė…https://www.youtube.com/watch?v=G8byTZ60pjQ

Skip to content