Dabar retam kyla klausimas, kokia kalba kalbėjo pirmieji Žemės gyventojai, bet kad visos dabartinės pasaulio kalbos išsirutuliojo iš vienos kalbos – prokalbės, visiems žinoma…

Šitokios mintys pradeda kirbėti galvoje, kai vasario trečiame dešimtadienyje minime tarptautinę gimtosios kalbos dieną, kuri prisiminta ir mūsų centre.

Lietuvių k. ir literatūros mokytojos D. Pašiškevičienė ir I. Ambrozaitienė 09 LE-K, 20 K gr. mokinius pakvietė į ZOOM susitikimą, kurio pradžioje užsiminta apie dirbtines kalbas, pateikti Lietuvoje gyvenančių tautų kalbų duomenys, stabtelėta ties kiekvienos tautos kultūros elementais, paskaityta garsioji M. Daukšos citata, retesnės patarlės, posakiai, frazeologizmai.

Daug įdomių faktų apie pasaulio kalbas buvo pateikta ,,Kalbų margumyne“: kiek kalbų yra pasaulyje, kurios yra didžiausios ir kurios mažiausios, kiek abėcėlėje raidžių, kas parašė ilgiausią sakinį, kiek žodžių yra kalboje, kokie vardai ir pavadinimai popiuliariausi ir pan.

Mokiniams labai patiko ši literatūrinė popietė, o smagiausia jiems buvo žaisti QUIZIZZ žaidimą ,,Meninės raiškos priemonės“, kuriame geriausiai sekėsi 20 K gr. mok. Deividui Narmontui.Skip to content