Klaipėdos laivininkų mokyklos bendruomeninė lapkričio 15 d.  prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“.

Šiais metais tolerancijos simboliu pasirinktas švyturio simbolis, kuris reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos.

Ruošdamiesi minėti tarptautinę Tolerancijos dieną pasistengėme „ iš peties“: II-os gimnazijos klasės mokiniai dailės mokytojos Rimantės Vasiljevos padedami piešė švyturį, Jaunojo gido būrelio nariai domėjosi švyturių istorija ir drauge su etikos mokytoja Palina Pilnikova papuošė stendą, kiti pasirinkę atskiras tolerancijos / netolerancijos apraiškas rengė trumpus pristatymus. Na, o Mokinių taryba triūsė visą savaitę, kad iš pačio ryto visus paženklintų savo pačių pagamintomis tolerancijos apyrankėmis.

Tad susirinkus draugėn buvo ką pažiūrėti, buvo apie ką pakalbėti ir pamąstyti. Aptarta daugybė tolerancijos/netolerancijos atvejų: politinė, religinė tolerancija/ netolerancija, tolerancija / netolerancija kitaip manančiam, kitokiam, negalią turinčiam ar vyresnio amžiaus žmogui, pakantumą / nepakantumą kitos tautybės piliečiui, toleranciją mokykloje ir šeimoje.

Taigi, šią lapkričio 15-osios popietę ir mes bandėme tolerancijos švyturio žiburiais nutiesti kelią pakantumui, gebėjimui išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.


[ngg src=”galleries” ids=”211″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Leave a comment

Skip to content