Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Kovo 20 dieną kiekvienas turime galvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme.

Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemes ištekliai.

„Jaunųjų kūrėjų” būrelio nariai pagamino žaliuojančios Žemės kompoziciją, apibendrino Žemės problemas plakatuose ir pasidalino savo kūryba prie mokomojo kabineto, mokyklos fojė.

Kraštotyros būrelio nariai su geografijos mokytoja parodė išskirtinį dėmesį Žemei, dalyvaudami švaros akcijoje “Padėkime Žemei” Smeltės pusiasalyje šalia Kuršių marių.

Kovo 22 dieną biologijos mokytoja Irena Alonderiene ir geografijos mokytoja Rimantė Vasiljeva pravedė integruotą pamoką, viktoriną.
Sveikiname aktyviausius II gimnazijos klasės mokinius:

  • I vieta Patrikas Radzevičius
  • II vieta Danielius Gulbinas
  • III vieta Nojus Tautkevičius

Žemė, mūsų visų bendri namai, yra tarsi sesuo, kuri mus lydi gyvenime, tarsi motina, kuri mus pasitinka išskėstomis rankomis. Mes patys esame Žemė

Popiežius Pranciškus


Skip to content